Wczytuję dane...

Prześcieradła nieprzemakalne

Biorąc pod uwagę czynniki wizualne, to można śmiało powiedzieć, że prześcieradła nieprzemakalne niczym nie różnią się od swoich klasycznych odpowiedników. Ich sekret tkwi jednak w zastosowaniu dwóch rodzajów materiału – tkaniny ochronnej z warstwą poliuretanu i dzianiny jak np. jersey użytej głównie po bokach, która ułatwia mocowanie i zakładanie na materac.

Prześcieradła nieprzemakalne to produkty 2w1, które pełnią rolę prześcieradła i zarazem ochraniacza. Głównym zadaniem takich prześcieradeł jest zabezpieczenie materaca, a co za tym idzie, również łóżka przed zamoczeniem, zabrudzeniem, zniszczeniem. I mimo, że tego typu produkty nie przepuszczają płynów to jednak przepuszczają powietrze. Tym samym są zdrowe i przyjazne dla skóry.

Dlaczego i kiedy warto kupić prześcierdało nieprzemakalne?

Prześcieradła nieprzemakalne można stosować zarówno w łóżkach dla dzieci, jak również na materace dla seniora. Polecane są wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko zmoczenia łóżka. Świetnie sprawdzają się podczas opieki nad osobami obłożnie chorymi oraz seniorami. Można je stosować również na materace przeciwodleżynowe. Dzięki temu bardzo ułatwiają zajmowanie się osobami starszymi, chorymi i unieruchomionymi, które cały czas leżą w łóżku.

Polecamy wysokiej jakości prześcieradła nieprzemakalne zarówno do użytku prywatnego, jak również w specjalistycznych placówkach medycznych. Tego typu produkty doskonale sprawdzą się w szpitalach, sanatoriach i hospicjach, a więc miejscach, w których warto zapewnić chorym jak największy komfort. Po prześcieradła nieprzemakalne warto sięgać w sytuacjach, kiedy istnieje potrzeba zabezpieczenia materaca przed wilgocią i wszelkim zabrudzeniem. Nieprzemakalne prześcieradło zapobiega również przenoszeniu zakażeń, co jest szczególnie istotne w opiece nad chorymi.

Jak wybrać prześcieradło nieprzemakalne?

Prześcieradło nieprzemakalne to produkt bezpieczny dla użytkownika. Odpowiednio dobrane zapewni komfort na najwyższym poziomie. Wybierając tego typu prześcieradło warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego stało wykonane. Polecamy produkty z tkaniny ochronnej z warstwą poliuretanu oraz dzianiny jersey lub frotte, gdyż są one niezawodne, a jednocześnie przyjemne dla skóry.

Mimo, że tego typu prześcieradła są produktami specjalistycznymi, to jednak podobnie jak ich klasyczne odpowiedni, dostępne są w różnych rozmiarach, na które także warto zwrócić uwagę przy wyborze idealnego modelu. Prześcieradło wodoodporne (podgumowane) musi być dopasowane do wielkości materaca, dlatego wcześniej warto zmierzyć jego wymiary. Dodatkowo, zawsze warto postawić na model z gumką. Dzięki niej prześcieradło będzie tworzyć na powierzchni łóżka idealnie gładką taflę i nie będzie się rolować, przesuwać lub ściągać, co mogłoby powodować dyskomfort.

Dostępne wymiary

Szeroki wybór rozmiarów prześcieradeł nieprzemakalnych, jaki zapewniamy w naszym sklepie sprawia, że każdy znajdzie to, czego potrzebuje. Oferujemy zarówno produkty w niewielkich wymiarach, jak np. 60x120 oraz 70x140 – idealne do łóżek dziecięcych, jak również modele w rozmiarach dopasowanych do łóżek osób dorosłych: 90x200, 140x200160x200, 180x200, 220x200 cm.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów