Wczytuję dane...

Ręczniki hotelowe - bogata oferta

Ręczniki hotelowe - bogata oferta

Przyjemny dotyk ręcznika

Zadaniem ręczników, nie tylko tych do hoteli, ale także domowych, jest przede wszystkim wchłanianie wody. Nawet najbardziej miękki, najładniejszy i najlżejszy ręcznik nie będzie spełniał swojej funkcji, jeśli nie będzie można wytrzeć w niego ciała. Chłonny ręcznik musi być wykonany z tkaniny, która jest naturalna, delikatna i przyjmuje dużą ilość wilgoci, dlatego ręczniki hotelowe przede wszystkim wykonuje się z czystej, klasycznej bawełny. Ręczniki bawełniane są bardzo chłonne, szybko wysychają, są odporne na wielokrotne pranie w wysokich temperaturach, a jednocześnie kosztują niewiele. 


Domowe ręczniki czy szlafroki pierzemy raz, dwa razy w tygodniu, jednak te hotelowe muszą być zdecydowanie bardziej odporne, bo do pralki i suszarki trafiają nawet codziennie. Dlatego wybierając tekstylia hotelowe, trzeba pamiętać, że muszą być one bardzo odporne na działanie detergentów, wody, wysokich temperatur dochodzących nawet do 90 stopni oraz na suszenie w suszarkach bębnowych.
Ważna jest też gramatura tkaniny, z której uszyte są ręczniki. Te cienkie mają ok. 350-400 g/m2, zajmują niewiele miejsca w magazynie, bardzo szybko schną, ale niestety nie wchłaniają dużo wody. Za optymalne do hoteli uważa się ręczniki o gramaturze 400-500 g/m2. Są przyjemnie miękkie, także schną szybko, ale wchłaniają o wiele więcej wody, niż bardziej cienkie odpowiedniki.

 

Takie ręczniki są najczęściej wybierane przez hotele na całym świecie. Łączą funkcjonalność z korzystną ceną. Goście hotelowi bardzo cenią te grube - powyżej 550 g/m2. Wydają się najprzyjemniejsze w dotyku, są mięsiste i dosyć ciężkie, ale w hotelowych magazynach zajmują one dużo miejsca i schną bardzo długo.  Jednak w ręcznikach nie tylko o ich grubość czy cenę chodzi, ale o jakość. U dobrego producenta asortymentu do hoteli ręczniki mogą być dobre i wcale nie muszą być bardzo drogie. Mogą być też bardzo eleganckie, przez co odbiór hotelu w oczach gości zdecydowanie będzie pozytywny.

ręcznik do hotelu

Jak zrobiony jest ręcznik?

Ręcznik, aby dobrze chłonął wodę, powinien być gruby, puszysty, dlatego szyje się go z tkaniny frotte. Tkanina ta tkana jest za pomocą dwóch przecinających się nici pod kątem prostym i trzeciej, która formowana jest w pętelkę. Ręcznik frotte ma długą pętelkę, a dywanik łazienkowy tkany jest gęsto. Pętelki w ręcznikach mają za zadanie pochłaniać wilgoć. Im cieńsze i gęściej są tkane, tym ręcznik ma lepszą chłonność. Tkanina pod pętelkami magazynuje wilgoć i utrzymuje ją z dala od ciała. Im lepsza jakość włókien, tym bardziej chłonny ręcznik.

Jaki kolor ręczników i dywaników wybrać?

Wyposażenie hotelowe, takie jak ręczniki, dywaniki, czy pościel: kołdry, poduszki, prześcieradła, podkłady materacowe najczęściej są białe. Ma to uzasadnienie praktyczne i estetyczne. Białą pościel można prać razem, stosując ten sam detergent, bez obaw, że któryś element tekstyliów zabarwi inne.

Można też do prania stosować wysokie temperatury. Bawełna bez barwników znakomicie znosi nawet gotowanie i suszenie w wysokiej temperaturze. Ponadto biel jest synonimem czystości, schludności i sterylności. Na bieli trudno ukryć wszelkie plamy. Jeśli więc klient wchodzi do pokoju ze śnieżnobiałą pościelą i wyciera się w idealnie białe ręczniki, ma pewność, że w tym miejscu dba się o komfort i perfekcyjną czystość. Oczywiście nie ma żadnych przeciwwskazań, by kupować artykuły hotelowe także w innych kolorach, ale w takim przypadku lepiej prać wszystko dobierając odpowiednio kolorystykę.