Wczytuję dane...

Artykuły pościelowe z tkaniny Noris oraz adamaszek dla hoteli i pensjonatów

Artykuły pościelowe z tkaniny Noris oraz adamaszek dla hoteli i pensjonatów

Czym różni się pościel hotelowa od domowej?

Wytrzymałość pościeli, czyli poduszek, kołder do hotelu czy prześcieradeł musi być zdecydowanie wyższa niż w przypadku pościeli domowej. Dlatego tego typu wyposażenie hoteli, które jest produkowane na skalę przemysłową, musi być odporne na wysokie temperatury, nawet sięgające 95 stopni Celsjusza. Dlatego pościel taką można gotować i maglować, dezynfekować i odwirowywać na wysokich obrotach. Sama tkanina, z której szyje się hotelową pościel, ma inną gramaturę, niż ta używana do szycia akcesoriów domowych.

 

Tkanina na poduszki i kołdry ma ok. 160 g/mkw, a nie ok. 120. To dlatego domowa pościel bywa bardzo kolorowa, ma różnego rodzaju zapięcia i nie można jej prać w wysokich temperaturach, ani nie powinno się suszyć w suszarkach elektrycznych. Te hotelowe mogą być poddawane agresywnej konserwacji, a nie zmieni to ich wyglądu i nie wpłynie na trwałość, rozmiar i stan tkaniny oraz wypełnienia. Aby powstała tak wytrzymała tkanina, musi ona być wyprodukowana z długiego, czesankowego i bardzo gładkiego włókna. Im włókna dłuższe i gładsze, tym tkanina może być cieńsza, ale wciąż będzie bardzo wytrzymała.


Inne różnice pomiędzy pościelą do domu a tą do hoteli i pensjonatów, to użyte nici. Te także muszą być odporne na wysokie temperatury, ścieg jest gęsty, a jego zakończenia są wzmocnione. Pościel do hoteli najczęściej jest biała. Biel najtrudniej utrzymać w czystości, dlatego w najlepszych pensjonatach i hotelach właśnie w ten sposób sygnalizuje się, że goście korzystają z kołder i poduszek zadbanych, pachnących świeżością, regularnie pranych, że w tym miejscu dba się o wygodę, piękno i estetykę. Poza tym biała pościel ma walory praktyczne: nie trzeba jej dzielić na osobne prania.

pościel hotelowa

Zalety tkaniny noris

Jedną z najczęściej stosowanych w szyciu poduszek, kołder czy prześcieradeł hotelowych jest tkanina noris. To tkanina bawełniana, która szeroko jest stosowana w przemyśle pościelowym. Ma wszystkie zalety, na których zależy hotelom szukającym poszewek i pościeli idealnej: jest wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne, nie kurczy się w praniu nawet w bardzo wysokich temperaturach, nie odbarwia się i jest komfortowa.

Cechy tkaniny adamaszek

Tkanina adamaszek zdecydowanie kojarzy się ze szlachetnym jedwabnym adamszkiem z terenów obecnej Syrii, jednak ta współczesna, idealna do szycia pościeli, wykonana jest z bawełny. Długie włókna i przędze czesane zapewniają adamaszkowi trwałość oraz delikatny, elegancki połysk. Jej niezaprzeczalny urok sprawia, że stosowana jest także do produkcji obrusów, bieżników i serwetek do restauracji. Pościel uszyta z adamaszku jest komfortowa, miękka i przede wszystkim łatwa w utrzymaniu czystości.

wypełnienie poduszek

Wypełnienie poduszek i kołder

Nie bez znaczenia jest także to, czym wypełnione są poduszki i kołdry, w które wyposażony jest hotel. Pióra, jako tworzywo nietrwałe i alergizujące nie sprawdza się już od dawna. To dlatego w nowoczesnych pościelach stosuje się wypełnienia z włókien silikonowych. Taka poduszka dopasowuje się do kształtu ciała, dobrze podpiera głowę, ułatwia zasypianie. 

 

Jednocześnie włókna te są niezwykle lekkie, gładkie, nie zbijają się podczas użytkowania czy prania, zawsze pozostają sprężyste. Ponadto są antyalergiczne, a poduszka taka jest odporna na działanie grzybów, roztoczy, nie pochłania kurzu i nie dopuszcza do rozwoju pleśni. Wypełnienie z włókna silikonowego HCS swoimi zaletami dorównuje puchowi, a jednocześnie jest odporne na działanie wysokich temperatur i na agresywne, częste pranie.