Wczytuję dane...

Puchowe

Wszystko co trzeba wiedzieć o produktach półpuchowych i puchowych!

1. Co to jest puch?

Puch wygląda jak delikatny płatek śniegu. Ma trójwymiarową strukturę: lekkie i puszyste promyki, które są miękkie jak jedwab i obdarzone delikatnymi rozgałęzieniami z których  wyrastają niemal niewidoczne rdzenie. Drobne Promyki  przechowują duże ilości powietrza pomiędzy sobą. Jeden puch waży tylko około 0,001 do 0,002 g. Jeden kilogram puchu odpowiada liczbie między pół miliona a milion puchów.

2. Dlaczego puch ma tak dobrą zdolność izolacyjną?

 Ze względu na trójwymiarową strukturę oraz właściwości  puch zawsze odzyskuje swój pierwotny kształt; puch może przechowywać duże ilości powietrza w stosunku do swojej masy. Wysokiej jakości puch składa się z około 2 milionów puszystych promyków które splatają się miedzy sobą, w ten sposób  tworzą warstwę izolacyjną, która utrzymuje  ciepłotę ciała. Puch jest sprężysty i dlatego może być kompresowany. Jeśli puch jest  skompresowany  bardzo  szybko powraca do  swojego pierwotnego kształtu. Puch posiada doskonałe właściwości regulowania ciepła, a równocześnie szybko i sprawnie odprowadza nadmiar wilgoci.

3. Puchoszczelność

Wszystkie wyroby puchowe wymagają stosowania odpowiednich tkanin zabezpieczających przed migracją puchu. Tkanina musi być na tyle gęsta by puch oraz piórka nie miały możliwości przebicia materiału i przedostania się na zewnątrz.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów