Wczytuję dane...

Szeroki wybór obrusów do hoteli i pensjonatów

Dodatki tworzą wnętrze, a to jest bardzo ważne, by hotel czy pensjonat przyciągał gości. Wygodne krzesła i wypielęgnowane stoły przykryte estetycznymi obrusami dają wrażenie czystości, schludności, zachęcają do odpoczynku i zamówienia posiłku. Dlatego odpowiedni wybór obrusów pościelowych jest ważny, by klienci przekazywali pozytywne opinie i reklamowali hotel wśród swoich znajomych i przyjaciół.

Obrus, któremu niestraszne są plamy

Obrusy to standardowe wyposażenie hotelu, tak jak pościel, ręczniki czy dywaniki łazienkowe. Obrusów w naszej ofercie jest wiele i warto poznać zalety poszczególnych propozycji, aby dobrać produkt do indywidualnych wymagań. Obrusy hotelowe to przede wszystkim tekstylia, które muszą być trwałe i odporne na wielokrotne pranie. Narażone są na zaplamienie tłuszczem, sokami z warzyw i owoców, kawą oraz innymi produktami, które z tkanin bardzo trudno wywabić, bo nie poddają się ani detergentom, ani działaniu wysokiej temperatury. Jednak przemysł tekstylny szuka sposobów na produkcję obrusów plamoodpornych i pięknych jednocześnie. Obrusy teflonowe bardzo dobrze spełniają tę funkcję.

 

Tkanina pokryta cienką warstwą teflonu zachowuje swoje właściwości: jest estetyczna, ładnie układa się na stole, można ją wielokrotnie prać, ale nie przyjmuje płynów i jest bardzo odporna na zaplamienie. To sprawia, że obrus nawet bardzo wybrudzony wystarczy uprać w klasycznych detergentach, bez konieczności namaczania i odplamiania drażniącymi i często osłabiającymi włókno środkami. Obrusy teflonowe świetnie sprawdzają się jadalniach, restauracjach czy kawiarniach. Klasyczne wzory i kolory są uniwersalne i ponadczasowe.

 

idealny obrus baner

Koronki i hafty na stole

Żeby obrus spełniał funkcję dekoracyjną, warto zdecydować się na delikatne i modne koronki. Obrusy gipiurowe to modele szydełkowane, pełne delikatnych wzorów. Niektóre egzemplarze są całkowicie wykonane z koronki, inne posiadają koronkę na brzegach lub na środku. Stanowi ona przepiękny, kunsztowny dodatek, który dodaje obrusowi elegancji, ale w prostej formie. Nawiązuje do klasycznych serwet czy bieżników robionych ręcznie przez pokolenia. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom maszynowym obrusy gipiurowe są niedrogie i można zamówić całą serię identycznych serwet, które idealnie do siebie pasują.

 

Zwolennicy obrusów nawiązujących do kultury ludowej mogą także zdecydować się na egzemplarze haftowane. Podobnie jak te szydełkowane, wykańczane są one maszynowo, ale wzór dzięki temu jest idealny, ciekawy i atrakcyjny wizualnie. Hafty mogą być uniwersalne, ale też odnosić się do regionu, w którym dany hotel czy pensjonat funkcjonuje. Ludowe wzory są zresztą od wielu lat modne, a nawiązywanie do regionalizmów nie tylko, gdy chodzi o menu, ale też dekoracji wnętrz, ściąga potencjalnych klientów i jest bardzo modne. Obrusy ludowe to znakomita dekoracja stołów jadalnianych, ale także tych ustawionych w lobby czy w pokojach gościnnych lub na tarasach.

 

Bardzo ciekawym rodzajem obrusów są modele gobelinowe zwane także żakardowymi. Żakard to gruba, tłoczona tkanina. Daje wrażenie ciężkości, zdecydowanie opływa i chroni stół przed działaniem ciepłych napojów czy potraw. Gruby, gobelinowy obrus lub serweta sprzyja wrażeniu elegancji, nadaje wnętrzom dworskiego charakteru i podnosi ich prestiż.

 

obrus w kratkę

Zadbaj o tekstylia w swoim hotelu

Zamawiając obrusy, warto zastanowić się nad spójnym wyglądem całego wyposażenia wnętrz. Obrusy powinny idealnie pasować stylem do innych akcesoriów, z których korzystają hotelowi goście. Przemyślane i eleganckie pokoje znakomicie komponują się z ekskluzywną restauracją czy kawiarnią, w których na stołach prezentują się wysokiej jakości obrusy, serwety i bieżniki.

 

W naszym asortymencie obrusów znaleźć można modele okrągłe, owalne, prostokątne i kwadratowe, w dowolnym rozmiarze, w szerokiej gamie kolorów i wzorów. Klient może więc wybierać produkty minimalistyczne, jak i te, które zachwycają kunsztem wykonania. Jakość wcale nie musi bardzo dużo kosztować. Zwracając się bezpośrednio do producenta, można uzyskać atrakcyjną cenę i wyposażyć hotel w tkaniny trwałe, z walorami estetycznymi i praktycznymi.